Ile zarabia kierownik magazynu? Obecnie jest duże zapotrzebowanie rynkowe na wykwalifikowaną kadrę magazynową. Sprawdź, czy przekłada się to też na zarobki na tym stanowisku.
Rynek magazynowy rozwija się bardzo dynamicznie. Dostępnych jest coraz więcej powierzchni, w których firmy przechowują swoje towary. Z związku z tym jest także duże zapotrzebowanie na pracowników magazynowych. W cenie jest zwłaszcza wykwalifikowana kadra kierownicza. Zatem ile zarabia kierownik magazynu? Kwota jego wynagrodzenia zależy przede wszystkim od doświadczenia, ale także regionu Polski, w której pracuje. Sprawdź, ile dokładnie wynosi pensja kierownika magazynu!
Spis treści
Kierownik magazynu – charakterystyka stanowiska
Kierownik to jedna z kluczowych osób na magazynie. Odpowiada on za prawidłowy przebieg wszystkich procesów logistycznych. Poza tym nawiązuje i utrzymuje kontakty z przedsiębiorcami, a także pośredniczy w wielu kanałach sprzedaży. Działania kierownika magazynu muszę z jednej strony sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a z drugiej odpowiadać na potrzeby pracowników, którymi zarządza.
Kierownik magazynu – czym się zajmuje?
Do głównych zadań kierownika magazynu należy zachowanie najwyższych standardów i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Poza tym kierownik musi zarządzać zasobami ludzkimi, czyli organizować pracę podległych mu pracowników, a także dbać o ich wydajność i wysoką motywację. Dodatkowo kierownik magazynu odpowiada za bezpieczeństwo na terenie powierzchni magazynowej. Planowanie przyjmowania i wydawania ładunków to także zadanie osoby zatrudnionej na tym stanowisku. Poza tym ważna jest także kontrola zapasów i planowanie strategii logistycznych.
Ile zarabia kierownik magazynu?
Zarobki kierownika magazynu wynoszą od od 7500 do 14000 złotych brutto. Pomiędzy różnymi regionami Polski zauważyć można pewne różnice. Najmniej zarabia się w lubelskim, a najwięcej w województwie mazowieckim i łódzkim. Dobre pensje czekają także na terenie małopolski.
Na to, ile zarabia kierownik magazynu, wpływa nie tylko jego staż pracy, doświadczenie i kwalifikacje, ale także region, w którym szuka pracy. Branża magazynowa rozwija się bardzo dynamicznie, zapotrzebowanie na specjalistów jest duże i dzięki temu pojawia się także coraz więcej miejsc pracy, a zarobki stale rosną.