Ile zarabia groomer w Polsce? Sprawdź, czy psi fryzjer jest opłacalnym zawodem!

Ile zarabia groomer? Psi fryzjerzy dbają o wygląd czworonogów i ich pielęgnację. Coraz większa świadomość właścicieli psów sprawia, że zawód ten zyskuje na popularności. Czy przekłada się to na wymierne korzyści? Poznaj zarobki fryzjerów!

Na to, ile zarabia groomer, ma wpływ wiele czynników. Pensja psiego fryzjera zależy nie tylko od jego umiejętności, doświadczenia i cennika, lecz także od wielkości miasta, w którym pracuje oraz od formy zatrudnienia. Praca na etacie i działalność gospodarcza oznaczają inne wysokości zarobków. Jeśli chcesz zostać groomerem i zastanawiasz się, czy warto się przebranżowić, koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiedz się, na jakie wynagrodzenie może liczyć psi fryzjer w Polsce!

Własny salon fryzjerski dla zwierząt – zarobki

Aby otworzyć salon groomerski, niezbędna jest inwestycja w przystosowanie miejsca oraz zakup potrzebnych narzędzi. Nie obędzie się bez maszynek do strzyżenia, nożyczek fryzjerskich, wanienki oraz specjalnej suszarki do suszenia sierści. Konieczny będzie również zakup odpowiednich kosmetyków, a te dobrej jakości nie należą niestety do najtańszych. Pod warunkiem pozyskania dostatecznej liczby klientów spore wydatki mogą się jednak szybko zwrócić. Dobry groomer może inkasować za kąpiel i strzyżenie dużego psa nawet 200 zł. Zarobki przedsiębiorcy mogą sięgać nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Ile zarabia groomer na etacie?

Wiesz już, ile zarabia groomer prowadzący własny zakład, więc czas dowiedzieć się, jakie są pensje psich fryzjerów, którzy pracują na etacie. Wynagrodzenie fryzjera zwierząt zatrudnionego na umowie o pracę zależy od jego umiejętności i prestiżu salonu. Zarobki uzależnione są również od wielkości miasta oraz indywidualnych ustaleń z pracodawcą. W niektórych salonach obowiązuje stała wypłata, a w innych – prowizja od każdego wykonanego zabiegu. W małych miastach średnie wynagrodzenie dla psiego fryzjera wynosi 3000 zł brutto. Ile zarabia groomer w stolicy i innych większych ośrodkach? W popularnych salonach średnie zarobki plasują się na poziomie 4000 zł brutto.

Doświadczony psi fryzjer może liczyć na dobrą pensję nie bez przyczyny. Praca ze zwierzętami nie należy bowiem do najlżejszych. Duża wprawa i doświadczenie pozwolą zyskać grono stałych klientów i większą wypłatę.

Dodaj komentarz