Ile zarabia Grosicki? Sprawdzamy jego wynagrodzenie w Pogoni Szczecin

Powrót Kamila Grosickiego do macierzystego klubu, Pogoni Szczecin, był jednym z największych zaskoczeń ubiegłego sezonu. Czy na decyzję piłkarza wpłynęły pieniądze? Dowiedz się, ile zarabia Grosicki jako zawodnik Pogoni!

Kamil Grosicki ma za sobą wiele lat gry w zagranicznych klubach. W kluczowym momencie kariery zarabiał nawet 4 miliony rocznie. Mimo to zdecydował się na powrót do klubu, którego jest wychowankiem – Pogoni Szczecin. Sprawdź, ile zarabia Grosicki obecnie!

Ile zarabia Grosicki – rocznie i miesięcznie

Kamil Grosicki powrócił do Pogoni Szczecin po 14 latach.Jednym z powodów mogły być zarobki. Zawodnik podpisał kontrakt na 2 lata, do 2023 roku. Według umowy będzie zarabiać 2 miliony złotych rocznie. Ile zarabia Grosicki miesięcznie? Na jego konto wpływa 166 tysięcy złotych! To dość duża kwota, jak na warunki polskiej ligi piłkarskiej.

Na dodatkowe zarobki Kamil Grosicki może liczyć w przypadku powołania na mecze reprezentacji Polski. Co ciekawe, piłkarze otrzymują pieniądze za samo pojawienie się na zgrupowaniu – jest to 1000 złotych. Zawodnikom przysługują także premie za mecze i za zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy czy świata (nawet kilka milionów złotych do podziału).

Czy Kamil Grosicki mógłby zarabiać więcej?

Eksperci w dziedzinie piłki nożnej są przekonani, że zarobki „Grosika” mogłyby być znacznie wyższe, gdyby zdecydował się pozostać za granicą. Sam piłkarz podkreśla jednak, że pieniądze nie są dla niego najważniejsze. Zależy mu na tym, by grać w ważnych meczach i aktywnie uczestniczyć w życiu drużyny. W swoim ostatnim zagranicznym klubie, West Bromwich Albion, w ostatnim sezonie wypadł z pierwszego składu. Rozegrał tylko pięć spotkań ligowych, a resztę czasu spędził na ławce rezerwowych.

Kamil Grosicki po tak długim czasie odczuwa przede wszystkim ogromny głód gry. Mimo że równolegle walczyły o jego pozyskanie dwa zagraniczne kluby, zdecydował się na powrót do Pogoni Szczecin.

Przykład Kamila Grosickiego pokazuje, że nie wszyscy piłkarze grają wyłącznie dla pieniędzy. Są tacy, dla których liczy się przede wszystkim radość z gry!

Źródło zdjęcia: Екатерина Лаут via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Dodaj komentarz