Ile zarabia hostessa? Sprawdź, jakie są jej zadania!

Wiele osób miało styczność z pracą na stanowisku hostessy, podejmując taką funkcję lub przynajmniej widząc, czym zajmują się kobiety zatrudnione na tym stanowisku. Sprawdziliśmy, ile zarabia hostessa!

Praca dla hostess lub hostów to typowe zajęcie, które wykonują młodzi ludzie. Bardzo często jest to pierwsza praca, jaką ci podejmują. Hostessy najczęściej można spotkać podczas przeprowadzania rozmaitych akcji promocyjnych oraz wydarzeń kulturowych. Co trzeba zrobić, aby zostać hostessą? Czy to praca dla każdego? I w końcu – ile zarabia hostessa? Odpowiadamy!

Zadania osoby zatrudnionej na stanowisku hostessy

Zanim dowiesz się, ile zarabia hostessa, warto, abyś poznał zakres zadań, które należą do jej obowiązków. Mianem hostessy określa się osobę, która zajmuje się profesjonalnym promowaniem różnego rodzaju imprez lub produktów. Zakres obowiązków jest tutaj bardzo szeroki i zależy od pomysłowości organizatora. Najczęściej jednak hostessy przeprowadzają bezpośrednie kampanie promocyjne na targach, wystawach, imprezach, bankietach czy w sklepach. Ich zadaniem jest reprezentowanie marki i promowanie danego produktu. Hostessa może witać i żegnać gości, wręczać im upominki i nagrody, wskazywać drogę, pozować do zdjęć lub prowadzić rozmowy grzecznościowe. Na stanowisku coraz częściej zatrudniani są mężczyźni, których określa się mianem hostów.

Ile zarabia hostessa?

Wynagrodzenie hostessy uzależnione jest między innymi od:

  • miejsca pracy;
  • zakresu pełnionych obowiązków;
  • sposobu znalezienia zlecenia;
  • wieku;
  • doświadczenia;
  • kompetencji.

Najmniej zarabiają hostessy zatrudnione przy akcjach promocyjnych w supermarketach. W tym przypadku wynagrodzenie godzinowe wynosi około 12-17 złotych netto za godzinę pracy. Hostessy zatrudnione podczas prestiżowych imprez i bankietów zarabiają od 20 do 50 złotych netto za godzinę pracy. Na najwyższe stawki mogą liczyć hostessy posługujące się i pracujące w języku obcym. W tym przypadku wynagrodzenie godzinowe może sięgać nawet 200 złotych netto za godzinę pracy.

Odpowiedź na pytanie, ile zarabia hostessa, nie jest prosta. Przekrój wynagrodzeń na tym stanowisku pracy jest bardzo szeroki. Hostessy w centrach handlowych mogą zarobić kilkanaście złotych za godzinę, podczas gdy ich koleżanki z bankietów otrzymają stawkę kilkukrotnie wyższą.

Dodaj komentarz