Ile zarabia specjalista ds. marketingu i od czego to zależy?

Jeśli nie brakuje ci kreatywności, jesteś osobą dobrze zorganizowaną i gotową na wyzwania, pracę w marketingu możesz zacząć nawet zaraz po studiach! Ile zarabia specjalista ds. marketingu? Poznaj aktualne stawki!

Praca w marketingu często wymaga poświęceń – działania na wysokich obrotach, kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, wykonywania obowiązków po godzinach. Czy zarobki są w stanie to zrekompensować? Sprawdź, ile zarabia specjalista ds. marketingu!

Ile zarabia specjalista ds. marketingu – początkujący i doświadczony, w dużej i małej firmie?

Średnia z wynagrodzeń nie daje najczęściej wiarygodnego obrazu sytuacji. Znacznie lepiej sprawdza się w tym przypadku mediana. Ile zarabia specjalista ds. marketingu na podstawie tego wskaźnika? Mediana dla tego zawodu to 5133 zł brutto (dane ze stycznia 2022). Oznacza to, że dokładnie połowa badanych zarabia poniżej lub powyżej tej kwoty.

To, ile zarabia specjalista ds. marketingu, zależy m.in. od:

  • zakresu jego obowiązków;
  • doświadczenia, wykształcenia i kompetencji;
  • wielkości firmy – w korporacjach masz zazwyczaj szansę na wyższe zarobki.

Jak zarabiać więcej, gdy pracujesz w marketingu?

Specjalista ds. marketingu to tak naprawdę szerokie pojęcie. Na tym stanowisku możesz zajmować się koordynacją projektów, copywritingiem, grafiką, reklamą w mediach czy nowymi technologiami.

Jeśli jesteś osobą początkującą, twoje zarobki będą plasowały się prawdopodobnie poniżej mediany. Jak to zmienić? Jeśli tylko znajdziesz pomysł na siebie i odpowiednią niszę na rynku, praca w marketingu może przynieść Ci satysfakcję i pieniądze. Tym, czego potrzebuje rynek usług marketingowych, są wysokiej klasy specjaliści, rozwijający swoje kompetencje w danej dziedzinie i trzymający rękę na pulsie tego, co dzieje się w ich branży.

Odpowiedź na pytanie, o to, ile zarabia specjalista ds. marketingu, może być tylko jedna – to zależy. Dzięki badaniom rynku wiesz jednak, jakich kwot możesz się spodziewać na tym stanowisku.

Dodaj komentarz