Ile zarabia kierowca śmieciarki? Czy praca na tym stanowisku to dobry pomysł?

Praca „na śmieciarce” jest postrzegana jako wyjątkowo mało prestiżowa. Jednocześnie, mówi się często, że jest to dobrze płatna profesja. Poniżej znajdziesz informacje odnośnie tego, ile zarabia kierowca śmieciarki. Liczymy, że wiedza ta będzie dla Ciebie użyteczna.

Kierowca śmieciarki asystuje pozostałym pracownikom podczas zabierania śmieci z miejskich kontenerów. Zdecydowanie nie jest to praca, która cieszy się najwyższym szacunkiem. Jednocześnie, profesja ta jest niezwykle potrzebna z punktu widzenia funkcjonowania miasta. Istniejący stan rzeczy przekłada się na to, ile zarabia kierowca śmieciarki.

Ile zarabia kierowca śmieciarki?

Według raportów płacowych oraz danych zamieszczonych na portalach internetowych (w tym np. motoryzacja.interia.pl) kierowca śmieciarki może liczyć na wynagrodzenie w wysokości około pięciu-sześciu tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Taki stan rzeczy oznacza, że osoba kierująca pojazdem może liczyć na znacznie wyższą płacę, niż ma to miejsce na przykład w przypadku szeregowych operatorów. Ci ostatni zarabiają bowiem zazwyczaj nie więcej niż ok. cztery tysiące złotych brutto.

Dokonanie dokładniejszych ustaleń jest bardzo trudne z prostego powodu: pensje osiągane przez przedstawicieli tego zawodu mogą znacząco różnić się w poszczególnych miejscowościach.

Co wpływa na to, ile zarabia kierowca śmieciarki? Praktyka pokazuje, że na najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć ci spośród pracowników, którzy:

  • są gotowi do pracy we wczesnych godzinach porannych – punktualność to absolutne must have w tej branży,
  • mają wieloletnie doświadczenie,
  • dobrze znają topografię miasta,
  • posiadają dodatkowe uprawnienie, w tym np. licencje pozwalające na obsługę dźwigu samochodowego,
  • są gotowi do pracy na stanowisku, wokół którego narosło wiele stereotypów.

Oczywiście, nie trzeba tu wspominać o podstawowym wymogu, jaki stawia się wobec kierowców śmieciarek. Jest nim prawo jazdy (kat. B, C, E).

W zamian osoba zatrudniona jako kierowca śmieciarki może liczyć na niemałe wynagrodzenie oraz stabilną posadę.

Dodaj komentarz