Ile zarabia kosmetyczka? Sprawdź, jakie są zarobki w salonie kosmetycznym. Jak zostać kosmetologiem?

Ile zarabia kosmetyczka? Temat ten jest w ostatnim czasie intensywnie komentowany. Tymczasem zarobki kosmetyczki różnią się od tych, które otrzymuje kosmetolog. Ile zarabia jeden i drugi specjalista? Sprawdź czynniki wpływające na tę kwestię!

Na przestrzeni lat branża kosmetyczna zyskała ogromną popularność. Aktualnie niemal każda kobieta korzysta z usług oferowanych przez przedstawicieli tego zawodu. Zapotrzebowanie jest naprawdę spore, dlatego wiele osób decyduje się na przebranżowienie właśnie w tym kierunku. Co warto wiedzieć na ten temat? Ile zarabia kosmetyczka? Od czego zależne jest jej wynagrodzenie? Sprawdź sam! 

Kosmetyczka – zarobki, wykształcenie

ile zarabia kosmetyczka - zarobki, wykształcenie

Zanim dowiesz się, ile zarabia kosmetyczka, sprawdź, jak zostać specjalistą w tym zawodzie. Karierę można rozpocząć jeszcze w wieku szkolnym. Odpowiednie wykształcenie pozwala zdobyć szkoła zawodowa lub technikum. 

Następnym krokiem mogą być wyższe studia na kierunku, jakim jest kosmetologia. W przypadku, gdy uzyskasz taki tytuł, znacznie prościej będzie ci osiągnąć sukces w SPA czy gabinecie odnowy biologicznej. Co więcej, idą też za tym wyższe zarobki, które otrzymuje kosmetolog. Ile zarabia taki specjalista? To zależy od miejsca zatrudnienia – nawet jednak dwukrotnie więcej niż kosmetyczka.

Pamiętaj, że nauka w szkole w większości wypadków wiąże się z wybraniem konkretnej specjalizacji. Jak zwiększyć zarobki kosmetyczki?

Kursy, czyli droga do sukcesu w branży kosmetycznej!

To, ile zarabia kosmetyczka, w dużej mierze zależne jest od jej umiejętności. Wykształcenie zawodowe czy nawet wyższe w tym wypadku nieraz okazuje się niewystarczające. Warto więc korzystać z wszelkiego rodzaju kursów. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie stosownych certyfikatów, a także dodatkowej wiedzy, która wpłynie na twoje zarobki. 

Szkolenie dla makijażystki to wydatek rzędu 2000-3000 zł. Nieco mniej za naukę dodatkowych umiejętności będzie musiała zapłacić pedicurzystka – około 1500 zł. Z kolei największy wydatek czeka osoby, które chcą podszkolić się w zakresie makijażu permanentnego. Kursy tego typu kosztują nawet do 10 000 zł. 

Ile zarabia kosmetyczka w Polsce?

Wiesz już, czym zajmuje się kosmetyczka. Ile zarabia za swoje usługi? Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna, bo zależy to od specjalizacji, prestiżu gabinetu czy jakości samej pracy. Warto zaznaczyć, że wynagrodzenie w tym zawodzie stale rośnie i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta ulegnie zmianie. 

Ile zarabia kosmetyczka według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń? Średnia pensja w tym zawodzie zawiera się w przedziale od 2350 zł do 3640 zł, a mediana wynosi 2850 zł. Jak widać, nie są to zbyt wysokie kwoty. Prawda jest jednak taka, że wiele osób w tej branży otrzymuje spore premie, a niemała część pracowników dorabia także po godzinach. 

Ile zarabiają kosmetyczki, licząc wszelkie dodatki? Kwota ta sięga nawet 4200 zł. Kwota ta wzrasta w przypadku niektórych zabiegów, a także posiadania własnego gabinetu. Ile zarabia kosmetyczka, prowadząc swój własny salon?

Własna działalność kosmetyczna – jak prezentują się zarobki?

ile zarabia kosmetyczka - własna działalność

Zarobki kosmetyczki w przypadku prowadzenia swojej własnej działalności są trudne do oszacowania. Na początku warto wspomnieć o tym, że gabinet należy odpowiednio wyposażyć, co wiąże się ze sporymi kosztami. Właśnie dlatego początkujące kosmetyczki decydują się na inne rozwiązanie. Wybierają mobilny sprzęt, aby móc obsługiwać klientki w ich własnych domach. Prędzej czy później konieczne jest jednak otwarcie własnego salonu.

W co należy zaopatrzyć salon kosmetyczny?

Otwarcie gabinetu wiąże się z wynajęciem lokalu. Cena w niektórych miastach może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Jest to jednak dopiero początek wydatków. Niezbędny jest także tak zwany kombajn kosmetyczny, którego cena sięga kilkunastu tysięcy złotych. Frezarka do manicure oraz pedicure to wydatek rzędu 1000 zł. Zatrudnienie pracowników to następne koszty, z którymi musi zmierzyć się każdy właściciel salonu kosmetycznego. 

Czy jest to zatem w ogóle opłacalne? Sprawdź, ile zarabia kosmetyczka, prowadząc swoją własną działalność!

Własny gabinet kosmetyczny a zarobki – jak to wygląda?

To, ile zarabia kosmetyczka we własnym salonie, zależy od lokalizacji, renomy gabinetu oraz marketingu. Jak podają raporty, samodzielne kosmetyczki mogą liczyć na zarobki rzędu kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Aby osiągać tak dobre wynagrodzenie, trzeba prowadzić odpowiednie działania marketingowe oraz korzystać z najwyższej jakości rozwiązań. Tylko i wyłącznie w ten sposób możliwe będzie nie tylko pozyskanie klientów, a także ich zatrzymanie. Zawód kosmetyczki jest bardzo perspektywiczny. Zdecydowanie warto rozważyć go jako swoją ścieżkę kariery. To, ile zarabia kosmetyczka, zależy jednak od wielu aspektów. Zapoznaj się ze wszystkimi wadami i zaletami tego rozwiązania, aby wybrać swoją ścieżkę kariery.

Najczęściej zadawane pytania

Ile zarabia kosmetyczka w swoim salonie?

Posiadając własny salon kosmetyczny, można zarabiać nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Czy kosmetyczka musi mieć studia?

Odpowiednie wykształcenie można otrzymać w szkole zawodowej, technikum lub na specjalnych kursach kwalifikacyjnych. Chociaż w zawodzie tym nie ma obowiązku posiadania wykształcenie kierunkowego, ukończone kursy i studia mogą wpłynąć na wynagrodzenie i znacznie je podwyższyć.

Ile zarabia kosmetyczka 2022?

Średnia pensja w tym zawodzie oscyluje w przedziale od 2350 zł do 3640 złotych.

Dodaj komentarz