Ile zarabia Kurski – prezes TVP?

Jacek Kurski to postać, która w ostatnich latach stała się znana w Polsce. Wynika to z funkcji, jaką pełni ów działacz – prezesostwo w TVP. Ile zarabia Kurski i jak zmieniło się jego wynagrodzenie w porównaniu z latami poprzednimi? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć!

Telewizja Polska (TVP) jest jednym z największych podmiotów na polskim rynku mediów. Obejmuje ona programy publicystyczne, ale także kulturalne, rozrywkowe, sportowe czy polityczne. Istniejący stan rzeczy oznacza, że od prezesa TVP wymaga się elastyczności i szerszego spojrzenia – jest to niezbędne w celu umiejętnego kierowania tak dużym podmiotem. Nie ma zatem nic dziwnego w fakcie, że wiele osób zastanawia się, ile zarabia Kurski (Jacek), który obecnie stoi na czele telewizji publicznej.

Ile zarabia Kurski?

Informacje na ten temat można znaleźć w raportach publikowanych przez Telewizję Polską (wynika to z nałożonego na TVP ustawowego obowiązku udostępniania danych). Łącznie, prezes TVP uzyskał w ciągu pięciu lat swojej pracy (okres 2016-2020) niemal 3 miliony złotych dochodu. Przykładowo, w 2016 roku było to ok. 304 tys. zł, w 2018 roku ok. 811 tys. zł, zaś w 2020 roku ok. 290 tys. zł.

Co ciekawe, obecne wynagrodzenie osiągane przez Jacka Kurskiego znacząco obniżyło się w porównaniu z rokiem 2020. Według szacunków nominalne dochody uległy obniżeniu o około jedną czwartą. Niestety, powody zmiany takiego stanu rzeczy nie są znane.

Ważne jest nie tylko wynagrodzenie

Podczas analizy tego, ile zarabia Kurski, wiele osób skupia się wyłącznie na osiąganych przez niego dochodach. Takie działanie, choć pozwala na mierzalną ocenę, jest jednak niepełne. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Otóż, trzeba brać pod uwagę także to, że Jacek Kurski dzięki przewodzeniu TVP stał się powszechnie rozpoznawalną osobą publiczną. Abstrahując od aspektów politycznych, jego nazwisko staje się marką samą w sobie. Atut ten powinien zostać doceniony w przyszłości, co może pozytywnie przełożyć się dalszą karierę Jacka Kurskiego.

Źródlo zdjęcia: Patryk Matyjaszczyk via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Dodaj komentarz