Ile zarabia manager? Czy zarządzanie zespołem to dobry pomysł na karierę zawodową?

Zastanawiasz się, ile zarabia manager? Jak można scharakteryzować to stanowisko? Na czym polega jego praca i jakie ma obowiązki? Tego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Manager to bardzo ogólne pojęcie. To stanowisko dla osób zarządzających np. produkcją, zespołem, sprzedażą albo opiekujących się klientami. Dlatego w zależności od branży i profilu zarządzania, wyróżnia się: sales managerów, account managerów, product managerów, IT managerów itd. W związku z tym zarobki na tych stanowiskach też mocno się różnią, choć ich wysokość bywa imponująca. Ile zarabia manager w zależności od tego, czym konkretnie się zajmuje? Dlaczego to jedno z najlepiej opłacanych stanowisk pracy? Sprawdź!

Kto może zostać managerem?

Zanim dowiesz się, ile zarabia manager, przeczytaj, kto może ubiegać się o to stanowisko. W tej pracy sprawdzi się osoba, która świetnie zna swoją branżę, ale ma też zdolności organizacyjne, umiejętność pracy w zespole i potrafi szybko podejmować decyzje. Przyda się też odporność na stres i znajomość technik negocjacyjnych i motywacyjnych. Manager, zależności od specyfiki stanowiska, odpowiada za wyniki pracy swojego zespołu, za wyniki sprzedaży, budowę marki firmy i jej opinie wśród klientów. Jednym słowem od zdolności menadżerskich zależy pozycja firmy na rynku. Dlatego pensje managerów są wysokie.

Ile zarabia manager?

To, ile zarabia manager, różni się w zależności od branży i specyfiki pracy. Spójrz, jak wyglądają kwoty średnich miesięcznych zarobków na kilku wybranych stanowiskach kierowniczych. Dane pochodzą z Raportu Płacowego 2021, sporządzonego przez Hays Poland:

  • kierownik ds. produktu w branży ubezpieczeń – 13 tys. zł brutto;
  • product manager w dziale innowacji w branży farmaceutycznej – 18 tys. brutto;
  •  public relations manager w branży farmaceutycznej – 15 tys. zł brutto;
  •  residential sales manager w branży nieruchomości – 12 tys. zł brutto’
  •  kierownik produkcji w zakładzie zatrudniającym ponad 100 osób – 18 tys. zł brutto;
  • manager ds. sprzedaży flotowej w branży motoryzacyjnej – 18 tys. zł brutto.

Wiesz już, ile zarabia manager. Wysokość średniego wynagrodzenia managerów może imponować i budzić zazdrość. Jednak składa się ona często z wynagrodzenia podstawowego i dodatku, uzależnionego od wyników sprzedaży. Wprawdzie na stanowiskach kierowniczych można stosunkowo szybko zarobić duże pieniądze. Praca ta wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością, stresem i brakiem wolnego czasu.

Dodaj komentarz