Chcesz zostać modelką i dołączyć do najlepiej zarabiających w modelingu? Sprawdź, ile zarabia modelka

Praca modelki wiąże się z wieloma obowiązkami i wyrzeczeniami. Zanim zaczniesz pozować dla Victoria’s Secret czy innych znanych marek i projektantów, musisz przebyć długą drogę przez castingi i sesje zdjęciowe. Sprawdź, ile zarabia modelka.

Świat pokazów mody, wspaniałych zarobków i częstych podróży zagranicznych dostępny jest dla wąskiego grona osób najbardziej zaangażowanych i wytrwałych. Konieczność przestrzegania rygorystycznej diety, katorżniczy plan treningowy i rozłąka z rodziną sprawiają, że większość początkujących modelek rezygnuje z dalszej kariery. Ile zarabia modelka? Sprawdź!

Jak zostać modelką?

Odpowiednie predyspozycje fizyczne znacznie zwiększają szansę na zostanie modelem lub modelką. W przypadku panów preferowane są osoby mające co najmniej 185 centymetrów wzrostu, z kolei dziewczęta nie powinny mieć mniej niż 175 cm. Idealna modelka może się pochwalić odpowiednimi wymiarami: 60 cm w talii oraz 90 cm w biodrach. Sylwetka musi być szczupła i symetryczna. Liczą się przede wszystkim naturalność, pełne uzębienie i zdrowa cera. Dużą szansę na karierę w modelingu mają osoby wyróżniające się unikalnym typem urody. Charakterystyczne cechy twarzy również wpływają na to, ile zarabia modelka. Wielu projektantów mody ma swoje osobiste preferencje dotyczące wyglądu modelek, z którymi współpracują.

Przygotuj portfolio

Portfolio jest najważniejszym narzędziem pracy każdej modelki. Do jego przygotowania trzeba podejść z najwyższą starannością. Oprócz umieszczenia w nim najważniejszych danych osobowych (takich jak imię i nazwisko, wiek, wzrost, waga, wymiary, kolor oczu, rozmiar ubrań i obuwia oraz kolor włosów), należy dołączyć zdjęcia, które najdokładniej oddają wygląd sylwetki z przodu, z tyłu i z boku. Pamiętaj, aby do sesji przystąpić w stroju, który nie zaburza odbioru sylwetki. Może to być twój ulubiony strój kąpielowy lub sportowy.

Z tak przygotowanym portfolio możesz zgłosić się na casting lub aplikować poprzez stronę internetową wybranej agencji modelek. Po rozpatrzeniu twojego zgłoszenia zostaniesz poinformowana telefonicznie lub e-mailowo o dalszych etapach rekrutacji. W odpowiedzi możesz spodziewać się zaproszenia na spotkanie, na którym odbędziesz krótką sesję zdjęciową, gdzie będziesz mogła w pełni zaprezentować swoje atuty. Jeżeli wszystko pójdzie po twojej myśli i spodobasz się przedstawicielom agencji, zostanie ci zaproponowany kontrakt. W przypadku osób poniżej 18. roku życia wszelkie sprawy formalne załatwiane są w obecności rodziców lub opiekunów prawnych.

Pamiętaj, aby zgłaszać się wyłącznie do znanych i sprawdzonych agencji!

Ile zarabia modelka?

Na to ile zarabia modelka, wpływa bardzo wiele czynników, do których zaliczamy między innymi:

  • doświadczenie;
  • renomę;
  • popularność;
  • warunki fizyczne.

Początkujące modelki w pierwszych latach swojej kariery muszą być gotowe na konieczność poszerzania swojego portfolio poprzez uczestniczenie w wielu sesjach zdjęciowych i pokazach mody w zamian za niewielkie sumy (wynoszące zazwyczaj od 300 do 1000 złotych brutto). Każda modelka musi być przygotowana na to, że jej kariera może nie nabrać oczekiwanego rozpędu. Pomimo uczestniczenia w niezliczonych castingach i wykonywania wielu zleceń nie wszyscy zdobędą międzynarodową popularność, która przyniesie renomę i sukces finansowy. Tak naprawdę, większość modelek wykonuje swoją pracę z dala od obiektywów największych projektantów mody na świecie.

Ile zarabia modelka u szczytu sławy?

Stawki za dzień pracy najpopularniejszych modelek na świecie współpracujących z największymi domami mody, mogą być naprawdę imponujące. Supermodelki mogą się pochwalić ogromnymi dochodami sięgającymi kilkunastu milionów dolarów rocznie. W rankingu Forbes’a od kilku lat króluje niezmiennie słynna amerykańska modelka Kendall Jenner, na której konto wpływa każdego roku ponad 20 mln dolarów, czyli ponad 80 milionów złotych!

Co wpływa na tak duże zarobki? Najbardziej cenione supermodelki w branży mogą liczyć na bardzo korzystne kontrakty z ekskluzywnymi markami, takimi jak Victoria’s Secret, uczestniczą w wielu kampaniach reklamowych, stają się twarzami produktów. Międzynarodowa sława i renoma sprawiają, że najlepsze światowe modelki nie narzekają na brak zleceń. Zarobki modelek ujawniła kilka lat temu w wywiadzie znana polska modelka Zuzanna Bijoch, która stwierdziła: „Możesz zrobić jedno zdjęcie i dostać za to 100 tysięcy dolarów”.

Czy wiesz już, ile zarabia modelka? Praca w modelingu może być naprawdę dochodowa, jednak warto wiedzieć, że lista najlepiej opłacanych modelek jest bardzo krótka, a dołączenie do niej wymaga nie tylko umiejętności i urody, ale i szczęścia. Wkroczenie na drogę do wielkiego świata mody wymaga wielu wyrzeczeń. Kariera modelki zaczyna się zazwyczaj bardzo wcześnie. Pierwsze kroki w modelingu dziewczęta stawiają często w wieku 13–14 lat. Przed najwytrwalszymi świat stoi otworem, a możliwości zarobku w modelingu są wręcz nieograniczone. Dla wielu jest to także szansa na niezapomniane przeżycia, poznanie znanych i ciekawych osobistości, a także zwiedzenie całego świata.

Dodaj komentarz