Ile zarabia salowa w szpitalu w 2023 roku? Odpowiedzialność a wynagrodzenie

DataMinimalna płaca bruttoMinimalna płaca netto
Do lipca 20233680 złOk. 2800 zł
Od lipca 20234125 złOk. 3100 zł

Obowiązki i odpowiedzialność salowej w szpitalu

Salowe pełnią wiele kluczowych funkcji w szpitalu, które wymagają nie tylko siły fizycznej, ale także ogromnej odporności psychicznej. Większość ludzi myśli o nich głównie jako o osobach sprzątających, ale to dużo więcej niż tylko czyszczenie. Salowa odpowiada za rozwożenie posiłków, dba o higienę pacjentów, a także przenosi ciężkie odpady medyczne do odpowiednich składów.

Ile zarabia salowa w szpitalu? Aktualne dane o wynagrodzeniu

Mimo poważnych obowiązków i odpowiedzialności, zarobki salowych są jednymi z najniższych w sektorze medycznym. Od 1 lipca 2023 roku minimalne wynagrodzenie dla salowych wynosi 4125 zł brutto, co po odliczeniu podatków daje nieco ponad 3000 zł netto. Chociaż jest to zauważalna poprawa w porównaniu do wcześniejszych 3680 zł brutto, wielu uważa, że taka podwyżka wciąż nie oddaje wartości pracy wykonywanej przez salowe.

Warto zapamiętać

Rola salowej w szpitalu jest nieoceniona, ale niestety nie zawsze jest odpowiednio wynagradzana. W obliczu ogromnej odpowiedzialności i trudnych obowiązków, wynagrodzenie salowych pozostawia wiele do życzenia. Jest to problem, który wymaga uwagi i działań w celu zapewnienia godziwego wynagrodzenia dla tych nieocenionych pracowników służby zdrowia.

Dodaj komentarz