Ile zarabia sekretarka w szkole i czym się zajmuje?

Praca sekretarki wymaga posiadania odpowiednich predyspozycji. Odpowiednia prezencja, komunikatywność, zadaniowość i wysoka kultura osobista to tylko niektóre z nich. Sprawdziliśmy, ile zarabia sekretarka w szkole i jakie wyzwania czekają cię na tym stanowisku!

Jeśli nie masz problemu z wykonywaniem wielu obowiązków jednocześnie, doskonale organizujesz swój czas pracy i pomimo złego humoru potrafisz zachować uśmiech na twarzy, to praca szkolnej sekretarki może się okazać idealna dla ciebie. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie wyzwania czekają na osobę wykonująca ten zawód oraz ile zarabia sekretarka w szkole. Zapraszamy do lektury!

Jakie wyzwania czekają na szkolną sekretarkę?

Zadaniem sekretarki jest wykonywanie szeroko rozumianych prac biurowych. Najczęściej osoba zatrudniona na tym stanowisku musi cechować się wysokimi umiejętnościami organizacyjnymi, ponieważ będzie musiała prowadzić kalendarz spotkań oraz współorganizować imprezy szkolne, a do tego przygotowywać i archiwizować pisma, analizy, raporty i korespondencję. To sekretarka jest pierwszą osobą, która wita gości i pomaga im rozwiązać rozmaite problemy. Musi przy tym zachować nienaganny wygląd, dobry humor, kulturę osobistą i spokój. To wysokie wymagania. Czy to, ile zarabiają sekretarki w szkole, jakoś to rekompensuje?

Ile zarabia sekretarka w szkole?

Zarobki szkolnych sekretarek uzależnione są od posiadanego stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, województwa oraz faktu, czy szkoła jest instytucją państwową, czy prywatną. Początkujące sekretarki mogą liczyć na wynagrodzenie oscylujące w granicach 3 300 złotych brutto miesięcznie, co daje około 2 580 złotych netto. Średnia zarobków na tym stanowisku wynosi  3 760 złotych brutto miesięcznie, a więc 2 860 złotych netto. Najlepiej zarabiające sekretarki otrzymują ponad 4 300 złotych brutto, więc około 3 200 netto.

Odpowiadając na pytanie, ile zarabia sekretarka, należy mieć na uwadze, że wynagrodzenia na tym stanowisku nie należą do najwyższych. Niewielkie zarobki rekompensuje przyjemna praca na samodzielnym stanowisku.

Dodaj komentarz