Instagram to świetne źródło dochodu. Sprawdź zarobki influencerów. Ile zarabia się na Instagramie?

Social media dają ogromne możliwości. Dawniej były używane wyłącznie jako miejsce do publikacji zdjęć z codziennej aktywności. Dziś popularni instagramerzy zarabiają nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za post. Sprawdź, jak to robią oraz ile zarabia się na Instagramie!

W tym artykule pokażemy ci, ile zarabia się na Instagramie. Dowiesz się, ilu followersów mają najpopularniejsi influencerzy i w jaki sposób przekłada się to na ich dochody. Czy bycie gwiazdą social mediów jest dla ciebie? Przekonaj się!

Ile zarabia się na Instagramie?

Na to, ile zarabia się na Instagramie, ma wpływ wiele czynników. Największe znaczenie ma oczywiście liczba osób, do których docierają publikowane przez ciebie treści. Im większe zainteresowanie wzbudzisz swoją aktywnością, tym więcej followersów zacznie cię obserwować, a co za tym idzie – twoje dochody wzrosną.

Absolutny prym pod tym względem wiodą celebryci, sportowcy, muzycy oraz modelki. Mogą oni liczyć na wynagrodzenie sięgające kilkuset tysięcy euro/dolarów za jeden post! Wpływ na tak duże liczby ma przede wszystkim współpraca ze znanymi firmami i markami, które płacą influencerom za promowanie ich produktów.

Jak zacząć zarabiać na Instagramie?

Zarabianie pieniędzy na Instagramie nie jest łatwą sprawą. Jeśli podchodzisz do tego poważnie, potraktuj to jak normalny biznes. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko profil na Instagramie. Należy przede wszystkim trafić w odpowiednią niszę, którą zainteresujesz innych użytkowników.

Ciekawy content może po pewnym czasie przyciągnąć nawet 1000 followersów. Staniesz się wtedy nanoinfluencerem, a twoje konto na Instagramie zacznie przynosić niewielkie dochody, rzędu około 30 euro za post. Początkowy okres działalności należy poświęcić na doskonalenie posługiwania się hashtagami, zwiększającymi zasięg twojego profilu, który wpływa na to, ile zarabia się na Instagramie.

Ile zarabia się na Instagramie jako mikroinfluencer?

Rosnąca liczba obserwujących tworzy ci także liczne możliwości powiększenia swoich dochodów. Możesz publikować tak zwane posty sponsorowane, w których opisujesz i przedstawiasz zalety produktów firm, które podejmą z tobą współpracę. W zamian za reklamę otrzymasz odpowiednie wynagrodzenie.

Oczywiście na początku stawki mogą być niewielkie, jednak w miarę wzrostu popularności twojego profilu będą one rosnąć – podobnie jak liczba firm i marek, które będą zwracać się do ciebie z propozycją współpracy.

Ile zarabia mikroinfluencer?

Po przekroczeniu liczby 100 tysięcy obserwujących dochody instagramera zdecydowanie rosną. Docieranie do wielu odbiorców oznacza, że możesz naprawdę nieźle zarobić. W tym momencie mogą zgłaszać się do ciebie znane marki, oferujące sowite wynagrodzenie za reklamowanie ich produktów. Co ważne – nie musisz ich sprzedawać. Średnia stawka za opublikowany przez mikroinfluencera post wynosi około 500 euro i rośnie wraz ze zbliżaniem się liczby obserwujących do 1 miliona.

Ile zarabia się na Instagramie? Najlepsze źródła dochodu

W tej części artykułu powiemy ci, jak influencerzy zarabiają na Instagramie i w jaki sposób możesz zmonetyzować swoją aktywność w mediach społecznościowych. Oto kilka najpopularniejszych metod:

  • marketing afiliacyjny, czyli wystawianie postów z linkami marek, z którymi współpracujesz. Prowizję otrzymujesz za każdy kupiony z twojego linku produkt;
  • posty sponsorowane, czyli tworzenie treści związanych z daną marką, za co otrzymujesz odpowiednie wynagrodzenie;
  • promowanie własnego sklepu internetowego poprzez konto firmowe z linkiem do sklepu umieszczonym w bio;
  • sprzedaż zdjęć i innych produktów cyfrowych.

Ile polscy influencerzy zarabiają na Instagramie?

Na polskim Instagramie prym wiodą przede wszystkim znani sportowcy, tacy jak Robert Lewandowski, który otrzymuje aż 375 tysięcy złotych za jeden post. Jednak pod tym względem nie może on się równać z najpopularniejszym sportowcem na Instagramie, czyli Cristiano Ronaldo, którego stawka zaczyna się od 600 tysięcy euro za opublikowany post. Wśród najlepiej zarabiających są także telewizyjni celebryci czy gwiazdy randkowych reality show.

Na spore stawki mogą liczyć znane blogerki modowe, takie jak Maffashion, która na Instagramie zarobiła prawdziwą fortunę. Doskonale w social mediach radzi sobie także Kuba Wojewódzki, który nie ukrywa swoich dochodów, jakie osiąga dzięki swojej aktywności na Insta – niedawno pochwalił się zarobkami sięgającymi 400 tysięcy złotych za post.

Jak widać, social media mogą być źródłem całkiem dobrego dochodu. Instagram posiada szereg udogodnień, dzięki którym dotrzesz do większego grona odbiorców, których mogą zainteresować tworzone przez ciebie treści oraz reklamowane produkty. Na Instagramie możesz zarabiać tak naprawdę na wiele sposobów.

Ogromne znaczenie mają unikalność i atrakcyjność twojego profilu. Dzięki temu możesz dołączyć do grona znanych influencerów, których obserwuje kilkadziesiąt tysięcy followersów, i przekonać się, ile zarabia się na Instagramie!

Dodaj komentarz