W jaki sposób i ile zarabia się na Twitchu?

Twitch jest serwisem internetowym dedykowanym graczom i pozwalającym na publikację streamów z gier. Najbardziej popularni twórcy mogą pochwalić się sporymi zyskami z tej działalności. Ile zarabia się na Twitchu i skąd biorą się przychody? 

Gry komputerowe przestały być już kojarzone jako rozrywka dla najmłodszych i cieszą się wielką popularnością wśród osób w każdym wieku. Gracze zainteresowani są nie tylko samą grą, ale także obserwowaniem, jak inni radzą sobie z zadaniami stawianymi przez programistów. W 2010 roku powstał serwis Twitch pozwalający na transmisję strumieniową gier i szybko skupił graczy z całego świata. Najlepsi sprawnie przekuwają swoją pasję w konkretne przychody finansowe. 

W jaki sposób można zarabiać na Twitchu?

Twitch to serwis przeznaczony głównie do publikowania na żywo nagrań z gier. Tak zwany streaming to połączenie obrazu gry z komentarzem gracza. Najlepszych twórców oglądają na żywo tysiące graczy z całego świata, a ich profile obserwują miliony osób. To zainteresowanie udaje się spieniężyć, a zabawa staje się opłacalnym zajęciem. W takim razie ile zarabia się na Twitchu?

Streamerzy czerpią zyski z kilku źródeł. Najważniejszym z nich są reklamy pojawiające się na ich kanale w przerwach filmów. Ponadto najlepsi zarabiają na współpracy z konkretnymi producentami gier, akcesoriów, a często prowadzą także własne sklepy z gadżetami i akcesoriami. 

Ile zarabia się na Twitchu – szacunkowe dane

Dochody streamerów są bardzo zróżnicowane, a ich wysokość zależy przede wszystkim od popularności twórcy. Końcem 2021 roku pojawiły się dane rzekomo wykradzione z serwisu, które obejmowały zarobki streamerów pochodzące z samych reklam. Okazało się, że najlepsi na świecie zarabiają nawet 800 tysięcy dolarów miesięcznie. Z kolei wśród najpopularniejszych polskich streamerów zyski miesięczne osiągają pułap około 80 tysięcy złotych. 

Dane z przecieku co prawda nie zostały potwierdzone przez żadnego ze streamerów i nie wiadomo dokładnie, ile zarabia się na Twitchu. Jednak z filmów publikowanych na ich kanałach można dowiedzieć się, że wartości są bliskie rzeczywistości. Okazuje się zatem, że można ze swojej pasji czerpać korzyści finansowe i to całkiem pokaźne.

Dodaj komentarz