Ile zarabia student na umowę zlecenie? Sprawdź przeciętne stawki!

Zastanawiasz się, ile zarabia student na umowę zlecenie? Wszystko zależy od pracy, którą wykonuje i uzgodnionej stawki. Jak wyglądają całkowite koszty zatrudnienia studenta i czy jest to dla niego opłacalne?

Studia to czas, w którym wiele osób podejmuje swoją pierwszą pracę. Dzięki temu można poznać realia rynku pracy, sprawdzić się w nowej sytuacji, a także zdobyć niezbędne doświadczenie i przede wszystkim zarobić. Zatrudnienie studenta na umowę zlecenie jest korzystne nie tylko dla samego zainteresowanego, ale także dla pracodawcy. Całkowity koszt zatrudnienia jest znacznie mniejszy, niż pracownika na umowę o pracę. Z tej opcji korzysta coraz więcej osób. Zatem ile zarabia student na umowę zlecenie? 

Dlaczego umowa zlecenie jest korzystna dla studenta? 

Wiele młodych osób wkracza na rynek pracy posiadając jeszcze status studenta. Jest to dla nich pierwszy kontakt z rynkiem pracy i pierwsza profesjonalna relacja zawodowa. Warto zatem wiedzieć, dlaczego umowa zlecenie jest korzystna dla osoby studiującej.Przede wszystkim daje wiele możliwości. Część osób korzysta z zatrudnienia na umowę zlecenie tylko na okres wakacji lub weekendowo. W wielu przypadków zatrudnienie na umowę zlecenie charakteryzuje się elastycznym grafikiem i rozliczeniem godzinowym. Taką formę preferują także studenci zaoczni.  

Ile zarabia student na umowę zlecenie? 

Umowa zlecenie ma dla osoby studiującej wiele korzyści. Zatem ile zarabia student na umowę zlecenie? Przede wszystkim zależy to oczywiście od uzgodnionej kwoty i miejsca pracy. Jednak takie kwestie, jak zwolnienie z podatku PIT, brak konieczności odprowadzania składek ZUS i składek zdrowotnych sprawia, że student może zarobić więcej. Każda osoba studiująca, która nie ma ukończonych 26 lat i jest zatrudniona na umowę zlecenie, gdzie składki ZUS i zdrowotne odprowadzane są poza miejscem wykonywania zlecenia, otrzymuje kwotę wynagrodzenia, w której kwota brutto i netto wynosi tyle samo. Jeśli na umowie zlecenie widnieje 4500 zł brutto, na konto studenta zostanie przelana taka sama kwota netto. 

Ile zarabia student na umowę zlecenie? Wypracowana wypłata brutto wypłacana jest na rękę. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Dzięki temu do kieszeni osoby studiującej trafia po prostu więcej pieniędzy.

Dodaj komentarz