Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Praca kasjera w supermarkecie — na jakie zarobki i podwyżki mogą liczyć sprzedawcy?

Przez lata powstało wiele mitów dotyczących pracy w supermarketach. Zgodnie z nimi praca w sieciach typu Biedronka jest ciężka i słabo płatna. Jak to wygląda w rzeczywistości i ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Dowiesz się tego, czytając nasz tekst.

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Sprzedawcy zatrudnieni w popularnej sieci supermarketów cieszą się stosunkowo wysokimi dochodami. W ostatnim czasie można było zaobserwować liczne podwyżki zarobków w Biedronce. Sprawiły one, że zarobki kasjerów wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent i są atrakcyjne na tle całej branży. Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy tej sieci? Sprawdź!

Jakie są wynagrodzenia pracowników Biedronki? Czy pracownicy uzyskują podwyżki płac i dodatkowe benefity?

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Aktualne dane na ten temat można znaleźć m.in. na stronie internetowej sieci supermarketów. Zgodnie z informacjami tam zamieszczonymi, początkujący kasjer może liczyć na pensję na poziomie wynoszącym ok. 3460–4090 złotych brutto (stanowisko Kasjer-Sprzedawca).

Na jakie premie mogą liczyć pracownicy Biedronki?

Należy przy tym pamiętać, że płaca zasadnicza to nie jedyny element pracownicy sklepów Biedronka. Oprócz tego ważną część płacy w Jeronimo Martins Polska stanowią również nagrody roczne. Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce poza pensją zasadniczą? Na przykład, w 2021 roku wypłacono kadrze premię wynoszącą 2500 złotych brutto. Pracownicy otrzymują również na vouchery oraz zakupowe kody promocyjno-rabatowe.

Czy pracownicy mogą liczyć na podwyżki?

Jak wynika z informacji na firmowej stronie internetowej, w 2022 roku planowane są kolejne podwyżki. Zgodnie z deklaracjami, budżet na podwyżki i premie wynosi w obecnym roku aż 142 miliony złotych. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że sieć Biedronka respektuje prawa pracownicze i wypłaca m.in. podwyższone wynagrodzenie za nadgodziny, praca w supermarkecie daje szansę na solidne zarobki.

Od czego zależą pensje kasjerów?

Oczywiście, zarobki w sieci nie są jednakowe dla wszystkich placówek na terenie Polski. Wręcz przeciwnie: to, ile zarabiają kasjerzy w Biedronce, zależy przede wszystkim od następujących czynników:

  • staż pracy. Z zasady otrzymuje się atrakcyjne podwyżki stażowe po trzech latach pracy;
  • zakres obowiązków. Sprzedawca-kasjer może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż np. pracownik sklepu, tj. osoba odpowiedzialna jedynie za pracę na terenie placówki handlowej (bez obsługi kasy fiskalnej);
  • brak absencji oraz spóźnień. W przypadku spełnienia tego warunku uzyskuje się nagrody za obecność;
  • stosowanie się do procedur.

Wysokość pensji oraz ewentualnych podwyżek dla pracowników jest uzależniona między innymi od rentowności danej placówki i poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych.

Ile zarabiają kasjerzy w Biedronce? Podsumowanie

Portugalska grupa Jeronimo Martins, do której należy sieć supermarketów Biedronka, oferuje stanowiska nie tylko dla sprzedawców i pracowników kas fiskalnych. Oprócz tego publikowane są również oferty pracy w charakterze magazyniera, inspektora ds. administracyjno-magazynowych lub kierownika sklepu. Pensje na pozostałych stanowiskach także są wysokie – magazynier może otrzymać nawet około sześciu tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Dzięki temu, że Biedronka podniosła pensje kasjerów, płace w dyskoncie stały się konkurencyjne. Z drugiej strony jednak należy pamiętać, że pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych muszą każdego dnia stawiać czoła licznym wyzwaniom, a praca w Biedronce nie należy do najprostszych.

Dodaj komentarz