Walka na ringu bokserskim na specjalnych zasadach? Jak wygląda droga sportowców do zwycięstwa i ile zarabiają zawodnicy MMA?

MMA to sport, który wymaga nie lada umiejętności. Potrzeba lat treningów i doświadczenia na ringu, żeby hobby przerodziło się w dochód. Ile zarabiają zawodnicy MMA?

Zawodnicy MMA to osoby, które swoją sportową karierę najczęściej zaczynają, trenując różnego rodzaju sztuki walki. Dopiero doświadczeni i przygotowani sportowcy mają szansę zostać zauważeni i dostać się do odpowiednich kręgów, które gwarantują im profesjonalne przygotowanie i uczestnictwo w zawodach.

Czym są zawody MMA?

MMA to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy walczą ze sobą różnymi technikami (walki mieszane) na otoczonym siatką ringu bokserskim. Regułą jest brak reguł, ale tylko pozornie. Nie wszystkie chwyty są dozwolone. Zawodników obowiązuje kodeks, w którym określone zachowania są zabronione i grozi za nie kara.

Walki w różnych kategoriach wagowych podzielone są na 3 lub 5 rund trwających 5 minut. Jest to więc szybkie, ale bardzo intensywne starcie. W ciągu roku zawodnik odbywa tylko kilka pojedynków. Większość czasu poświęca na treningi i stałe doskonalenie techniki.

Kim są najbardziej znani polscy zawodnicy MMA?

Jednym z bardziej utytułowanych polskich zawodników MMA jest Mariusz Pudzianowski, który ma kilka innych tytułów sportowych, ale jego kariera opiera się nie tylko na zawodach MMA. Znanym zawodnikiem jest także raper Popek Monster. Muzyk, artysta i zawodnik wagi ciężkiej.

Zawody MMA mają zapewnić swoim widzom widowiskowy pokaz pełen niespodzianek i zwrotów akcji. Najwyższe gaże są w walkach transmitowanych, a opłacalną transmisję zapewniają właśnie sławni zawodnicy.

Jak zostać zawodnikiem z przyszłością?

Każdy zawodnik MMA musi zacząć od treningów w klubie sportowym. Doskonałym przygotowaniem jest boks, krav- maga, ju-jitsu lub inne sztuki walki. Amator zdobywa w ten sposób siłę, sprawność i doświadczenie. Wytrwały i chętny do walki w MMA ma szansę zostać zauważony i zaproszony do klubu. Tam pod okiem trenerów zdobywa dalsze umiejętności i dostaje szansę na pierwsze walki. Od nich zależy, jak potoczy się jego dalsza kariera.

Ile zarabiają zawodnicy MMA?

Zawodnicy MMA za swoje pierwsze pojedynki zarabiają niewiele. Zaczynają od stawek 300–1000 zł. Stawki rosną z doświadczeniem i zdobywanym prestiżem, a także w zależności od gali. Wysoko opłacani zawodnicy otrzymują od kilkunastu do kilkuset tysięcy za walkę. Do tego dochodzi procent z transmisji, a także szansa na kontakty reklamowe. Żeby jednak dostać się do czołówki, potrzebna jest duża determinacja i talent.

Jak widać, to, ile zarabiają zawodnicy MMA, zależy od kilku istotnych czynników, jednak najbardziej liczą się umiejętności i dobre kontakty.

Dodaj komentarz